Fizika témazáró feladatok?


1.

Egy elektromos teafőző fűtőbetétének ellenállása üzem közben 75 ohm,és 230 V hálózati feszültségről üzemel .Számítsd ki az elektromos munkavégzést,h a a víz 2.5 perc alatt melegszik fel.

2.

Zsebszámológépünk 2 db, sorba kapcsolt , 1.5 V-os elemmel működik.A számológép áramköreinek "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye?

3.

Egy transzformátor primer körének teljesítménye 360W. Mekkora a szekunder körben folyó áram erőssége,ha 24 V a szekunder feszültség?


2011. febr. 21. 14:58
 1/6 DudoloPocok ***** válasza:

W=U*I*t=U^2*t/R=230^2*150/75=105800 Ws=105,8kWs=0,02939Wh


P=U*I=U*U/R=U^2/R=9/45=0,2 W


P1=P2=U1*I1=U2*I2=> 360=24*I => I=15 A

2011. febr. 21. 18:27
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi és ez mi ^?
2011. febr. 21. 20:08
 3/6 A kérdező kommentje:
am hanyas feladat?
2011. febr. 21. 20:08
 4/6 DudoloPocok ***** válasza:
x^2 -iksz a másodikon...hatványkitevőt jelez
2011. febr. 22. 07:08
 5/6 DudoloPocok ***** válasza:
a feladatok sorban(1,2,3) következnek
2011. febr. 22. 07:09
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ^.^
2011. febr. 22. 10:56