Fizika! A leképzés törvényéből, hogy jön ki külön képlettel az f, a t és a k?


Na tehát az kellene, hogy a leképzés törvénye ugye : 1/f=1/t+1/k


és ebből k=f*t/t-f (nem biztos, hogy jó)és ezt a számolást hogy lehet levezetni? "f"-re is és "t"-re is?


Nagyon nem értem a fizikát, tehát valaki leírná ezt "szájbarágósan" ? :S


2011. febr. 17. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem fizika, hanem matematika, általános iskola 5. osztály, törtek közös nevezőre hozása.


1/f=(1/t)+(1/k)


A közös nevező (jobb oldalon) t*k. Tehát:


1/f= (t/t*k)+(k/t*k)=(t+k)/(t*k)


A gyujtótávolság kifejezéséhez mindkét oldal reciprokát vesszük:


f=(t*k)/(t+k)


Ha t -ét akarjuk kifejezni:


1/f=(1/t)+(1/k), Ebből:


1/t=(1/f)-(1/k) Közös nevező itt most f*k tehát:


1/t=(k/f*k)-(f/f*k)=(k-f)/f*k. Mindkét oldal reciprokát vesszük:


t=(f*k)/(k-f)


k-ra, oldd meg te.

2011. febr. 17. 20:47
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

1/f=1/t+1/k ......../*k

k/f=k/t+1 ......../*t

k*t/f=k+t ......../*f ..........***

k*t=f(k+t) ...... /:(k+t)


f=k*t/(k+t)


***-tól :

k*t=f(k+t)

k*t=f*k+f*t ..../-f*k

k*t-f*k=f*t

k(t-f)=f*t

k=f*t/(t-f)


illetve :

k*t=f*k+f*t ..../-f*t

k*t-f*t=f*k

t(k-f)=f*k

t=f*k/(k-f)

2011. febr. 17. 20:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2011. febr. 17. 21:01