Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A valódi halakról mit írjak?...

A valódi halakról mit írjak? (inf. Lent)

Figyelt kérdés
Prezentációt kellene készítenem.. és a valódi halak a témámám,most általánosan a halakról írjak?...ha tudnátok linkeket küldeni megköszöném
2011. febr. 15. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi a retek az, hogy valódi hal?
2011. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kutakodj kicsit interneten. Kezdhetnéd az előadásod a valódi halak rendszertani besorolásásval. Aztán elmondhatnád, mi különbözteti meg őket a többi állattól, a többi haltól. Jellemzed a csoportot, végül megemlítesz néhány példafajt, esetleg kis fajleírással.

Kezdd így a keresést: teleostomi.

2011. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a másodiknak a válaszát sokat segített csak az a baj hogy alig lehet találni valamit mert a legtöbb angol ....ha esetleg tudnál nekem küldeni egy oldalt vagy szöveget megköszöném
2011. febr. 16. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiába picsogsz, ha semmit nem tudsz itt arról mondani, hogy mik azok, elég nehéz így segíteni.....
2011. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
írhatok a csontoshalakról is igaz? az jó lesz nem?
2011. febr. 17. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:

De miért nem használod az internetet? Leírtam azt, is, hol kezdj keresni: teleostomi. Jó, tudom, hogy szinte csak angol találatokat hoz ki, de ott a google fordító. Abból kb-re meg lehet érteni, vagy segítséget is kérhetsz fordításhoz.

De tessék itt van: [link]

"Teleostomi is a clade of jawed vertebrates that includes the tetrapods, bony fish, and the wholly extinct acanthodian fish. Key characters of this group include an operculum and a single pair of respiratory openings, features which were lost or modified in some later representatives. The teleostomes include all jawed vertebrates except the chondrichthyans and the placodermi."

" A teleostomi az állkapcsos gerincesek kládja (csoportja), ami magában foglalja a terapodákat (négylábúak, mint kétéltűek, hüllők, madarak és emlősök), a csontos halakat és az összes kihalt "acanthodian" (angolul tüskés cápának írja) halat. Fő jellemzőik az operculum (kopoltyúfedő), és egy pár légzőnyílás, mely sok esetben eltűnt vagy módosult. A teleostomi minden állkapcsos gerincest magában foglal, kivéve a porcos halakat és a "placodermi"-halakat (ezek nagyon ősi halak)."

Innen kiindulva rákereshetnél a csontos halak jellemzésére, felépítésére, rendszerezésére...

2011. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!