Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesek az angol mondatok...

Helyesek az angol mondatok (KEZDŐŐŐŐŐ! )? (Lennt! )?

Figyelt kérdés

1, Mark gyülől sms-t írni vasárnap este, horror filmet akar nézni. = Mark hates sending sms message on Sunday evening.

2, Kedd reggel Mary e-mailt ír aztán ablakot pucol. = Mary writes e-mail on Tuesday morning, then cleans the windows.

3, Kevés ételt szeretne enni Pétert? = Would likes to eat Peter little food?

4, A kíváló orvos kevés időt tölt a barátaival a hétvégén. = The brilliant doctor spends time with his friends little time at the weekend.


Köszönöm, aki a segít!!


2011. febr. 13. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
szerintem Mark hates sending sms message am Sunday evening.
2011. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Turbocharger válasza:
Ahhoz kepest h kezdo vagy, jo. :D
2011. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
on Sunday, on Tuesday ez a helyes
2011. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja igen úgy van
2011. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első jónak tűnik. A második sem rossz annyira, de a mondat második fele üvölt egy alanyért! then she cleans the windows

A harmadik szórendje egy katasztrófa, remélem, neked is feltűnt. Would Peter like to eat little food?

A negyediknél meg remélem, csak elírtad, majdnem jó helyre került az a time, csak hiányzott mellőle a többi. The brilliant doctor spends a little time with his friends at weekends. (mivel egyszerű jelen, gondolom, az hétvégenként, általnos megfogalmazás akar lenni, ezért nem egy hétvégéről beszélünk)

Remélem, nem írtam túl nagy ökörségeket, papírom ugyan van róla, de rég gyakoroltam.

2011. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 'sms message'-ből a 'message' teljesen felelseges.
2011. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a harmadik mondatnál valóban sokat gondolkoztam, hogyan kéne írnom a szórendet, tehát ezek szerint a 'would like to'-nem tartozik egybe, nem kell egymás után írni. Mégegyszer köszönöm midenkinek :)
2011. febr. 14. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
3. mondat: Would like(vagy likes-ezt nemtom) peter eat little food? (szerintem)
2011. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!