Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » LEELLENŐRIZNÉD az angol...

LEELLENŐRIZNÉD az angol mondataim? (KEZDŐ! )

Figyelt kérdés

1, Jennifer nem akar elmenni vasárnap a moziba drámát nézni. = Jennifer doesn't want to go out in the cinema drama film watch on Sunday.

2, Akar a barátod e-mailt írni a Calipso hotelben holnap délután? = Does your friend wants to write e-mail at the C. hotel?

3, A híres nő karate leckét szerete venni? = Would famous woman like to takeing karate lesons?

4, Nem akartok 6 órakkor fel kelni? = Doesn't you want to get up at 6 o'clock?


A mondatok értelmét ne nézzétek, csak gyakorlás képpen találtam ki őket. :)


2011. febr. 11. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jennifer doesn't want to go to the cinema to watch a drama on Sunday.

Does your friend want to write an e-mail at hotel C. ?

Would the famous woman like to take karate lessons? (nekem kicsit furcsa a 'would liek to' szerkezet ebben a mondatban, és 'want'-ot használnék, de egyébként értelmes)

Dont you want to get up at 6 o'clock?


Szerintem így jók. Egy-két helyes a magyar helyesírás is botladozik, de azzal már nem foglalkoznék. :)

2011. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pár kiegészítés az előzőhöz:


get up = felkelni (fekszel és felkelsz)

wake up = felébredni! (tehát ha alszol akkor wake up, ha csak fekszel akkor get up)

2011. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!