Valaki leírná hogy ezt a feladatod hogyan kell megcsinálni?


Nem a végeredményre vagyok kiváncsi csak arra hogy hogyan kell kiszámolnom (épp egy versenyre készülök)

Mekkora átlagos erőt fejt ki egy géppisztolyból leadott lövéssorozat a céltáblára, ha 1 perc alatt

120 lövedék csapódik a táblába 200 sebességgel? Egy-egy lövedék tömege 50 g. Mekkora

erőt fejt ki egy lövedék a céltáblára, ha 5 cm mélyen hatol be a tábla anyagába?


2011. febr. 10. 16:35
 1/5 DudoloPocok ***** válasza:

F=d(mv)/d(t) a d itt deltát, azaz változást jelent

a dt=1perc, d(mv)=200*50g*200m/s (mértékegységek )


2. - 5cm alatt 200-ról 0-ra lassul ha a gyorsulást(lassulást) kiszámolod Newton 2. tv-ből kijön az erő ami lelassítja, ezt az erőt a tábla fejti ki, ennek az ellenereje a golyó által kifejtett erő

2011. febr. 10. 16:44
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:
direkt nem számoltam
2011. febr. 10. 16:45
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis akkor csak ennyi h a tömeget szorzom a sebességgel(kiszámolom a lendületét) és utána elosztom az eltelt idővel?
2011. febr. 10. 16:49
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:

Igen, mert átlagot kér, és a Newton 2. tv eredeti formában:


erő =d(impulzus)/dt ahol d a differencia ( változás )


erő= m*d(v)/d(t)=m*a - feltéve, ha m nem változik az időben

2011. febr. 10. 18:04
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. febr. 11. 16:31