Érvelő fogalmazás, a témát fel sem fogtam. Mit lehet erről írni?
Kaptunk egy érvelő fogalmazást, amit itthon kell megírni 3 oldalban, de nekem túlságosan magas, miről is lehetne ebben írni. Tudnátok segíteni? A téma:
Fontos-e, hogy milyen személyiség, milyen jellem egy műalkotás létrehozója, a művész? Szükséges-e, h erkölcsileg az olvasó példaképe legyen? Mennyiben befolyásolja egy mű értelmezését a szerző élettörténetének ismerete? A posztmodern irodalomelmélet elveti ennek fontosságát. Mit gondol ön erről? (Villon a legbeszélőbb cáfolata annak az elvnek, hogy nagy alkotó csak nagy jellem lehet)
Köszönöm előre is.
Olyan szempontból szerintem fontos milyen személyiség, milyen jellem a művész, hogy a saját jellemét sokkal jobban közvetíti, mint másét. Ezt nem tudom értelmesen megfogalmazni jelen állapotomban, de nekem az ugrott be, hogy "Nem tud kibújni a bőréből". Tehát ha pl. egoista, és énközpontú, akkor valószínűleg a művei főszereplőjét is sokkal jobban érdekli majd saját maguk, mint mások.
Nem szükséges, hogy erkölcsileg példa legyen, mert szerintem nem a művésznek kell példának lennie, nem az íróval/költővel "hasonul" az olvasó, hanem a szereplőkkel.
Szerintem elég egyértelmű. Befolyásol-e téged egy mű megítélésében, hogy milyen ember volt az írója? Pl. József Attila egy elég neurotikus, ideggyenge ember volt, befolyásol-e téged ez a verseinek értelmezésében, párhuzamot vonsz-e, vagy csupán a versre hagyatkozol?
Vagy pl. Csáth Géza író köztudottan megölte a feleségét, majd öngyilkos lett - befolyásol-e ennek ismerete téged abban, hogyan értelmezed az ő műveit?
Ilyesmik. Milyen irányban tanulsz tovább? Csak azért kérdezem, mert azért ezt megérteni nem egy nagy kihívás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!