Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érvelő fogalmazás, a témát...

Érvelő fogalmazás, a témát fel sem fogtam. Mit lehet erről írni?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy érvelő fogalmazást, amit itthon kell megírni 3 oldalban, de nekem túlságosan magas, miről is lehetne ebben írni. Tudnátok segíteni? A téma:


Fontos-e, hogy milyen személyiség, milyen jellem egy műalkotás létrehozója, a művész? Szükséges-e, h erkölcsileg az olvasó példaképe legyen? Mennyiben befolyásolja egy mű értelmezését a szerző élettörténetének ismerete? A posztmodern irodalomelmélet elveti ennek fontosságát. Mit gondol ön erről? (Villon a legbeszélőbb cáfolata annak az elvnek, hogy nagy alkotó csak nagy jellem lehet)


Köszönöm előre is.


2011. febr. 7. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból szerintem fontos milyen személyiség, milyen jellem a művész, hogy a saját jellemét sokkal jobban közvetíti, mint másét. Ezt nem tudom értelmesen megfogalmazni jelen állapotomban, de nekem az ugrott be, hogy "Nem tud kibújni a bőréből". Tehát ha pl. egoista, és énközpontú, akkor valószínűleg a művei főszereplőjét is sokkal jobban érdekli majd saját maguk, mint mások.


Nem szükséges, hogy erkölcsileg példa legyen, mert szerintem nem a művésznek kell példának lennie, nem az íróval/költővel "hasonul" az olvasó, hanem a szereplőkkel.

2011. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egyértelmű. Befolyásol-e téged egy mű megítélésében, hogy milyen ember volt az írója? Pl. József Attila egy elég neurotikus, ideggyenge ember volt, befolyásol-e téged ez a verseinek értelmezésében, párhuzamot vonsz-e, vagy csupán a versre hagyatkozol?


Vagy pl. Csáth Géza író köztudottan megölte a feleségét, majd öngyilkos lett - befolyásol-e ennek ismerete téged abban, hogyan értelmezed az ő műveit?


Ilyesmik. Milyen irányban tanulsz tovább? Csak azért kérdezem, mert azért ezt megérteni nem egy nagy kihívás...

2011. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Egyébként mérnöki pályán szeretnék továbbtanulni. A feladat lényegét azért nem láttam át, mert akkor épp nem voltam órán.
2011. febr. 7. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!