Nem tudjuk megoldani negyedikes fiam háziját Mi a helyes megoldás?

Egy négyszög kerülete 44 cm.A b oldala 7cm-rel rövidebb mint az a oldala.A c oldala kétszerese az a oldalnak a d oldala pedig 3cm-rel rövidebb a c oldalánál.Mekkorák a négyszög oldalai
2011. febr. 7. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a+b+c+d = 44 cm (mert ugye ez a kerület)

b = a-7

c = 2*a

d = c-3 = 2*a-3

44 = a + a-7 + 2*a + 2*a-3 = 6*a - 10

54 = 6*a

a = 9 cm

b = a - 7 = 2 cm

c = 2*a = 18 cm

d = c - 3 = 15 cm

2011. febr. 7. 13:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A négyszög kerülete a+b+c+d.


a=x

b=x-7

c=2x

d=2x-3


x+(x-7)+2x+(2x-3)=44


zárójeleket felbontjuk


x+x-7+2x+2x-3=44


rendezzük a tételt


6x-10=44


egyoldalra rendezünk


6x=54


osztunk 6-tal


x=9


Tehát az oldalak


a= x= 9

b= x-7= 9-7 =2

c= 2x= 18

d= 2x-3= 15

2011. febr. 7. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
:D
2011. febr. 7. 13:41
 4/8 anonim válasza:
Fejezd ki minden oldalát az a oldal felhasználásával. Pl. a oldal legyen a; b oldal = a-7, c oldal = 2a, stb, és ezek összege egyenlő 44cm-rel. Tovább nem csináltam meg.
2011. febr. 7. 13:41
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget
2011. febr. 7. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Zárójelfelbontást és egyenletrendezést biztosan nem várnak negyedikben.

Én mint tanár azt sem várnám, hogy a szülő oldja meg a feladatot, mert akkor nem kapnék rendes visszajelzést a saját munkámról és a gyerek haladásáról sem. Aztán meg a dolgozatnál derülne ki, hogy mégsem tud feladatokat megoldani, pedig minden leckéje megvolt, és akkor lenne sírás meg rívás, hogy de hát miért.

(Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de szerintem ez a válasz.)

2011. febr. 7. 15:52
 7/8 anonim válasza:
utolsónak:de,sajnos várnak egyenletrendezést.és még cifrább dolgokat is.olyanokat tanulnak amit én elsős koromban gimiben.ha nem látnám,nem hinném el.
2011. febr. 7. 17:07
 8/8 A kérdező kommentje:
kedves tanár aki hozzászólt!nem én szoktam megoldani a feladatot de ha a gyerek igényli akkor segítek (ha tudok)de sajnos nagyon nagy követelmény van a gyerekekkel szemben és nem biztos hogy egyből megérti,egyébként ilyen feladatot még nem csináltak az iskolában,és az én meglátásom szerint nagyon nehéz feladat egy negyedik osztályosnak(egyébként majdnem kitünő tanuló)
2011. febr. 7. 22:14