Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!2011. febr. 3. 15:31
1/5 anonim válasza:
mi ilyet tuti csináltunk, viszont az már két éve volt, és nem emlékszem pontosan. Mi a testátlónak a képlete?
2/5 anonim válasza:
Adott
az oldalak aránya: 8:9:12
d = 187 cm - a testátló
F, V = ?
A megadott arány úgy értendő, hogy az oldalak hossza egy egyelőre ismeretlen egység - legyen ez 'x' - 8, 9 illetve 12-szerese.
Tehát írható
a = 8x
b = 9x
c = 12x
Mivel a testátló hossza
d² = a² + b² + c²
187² = 64x² + 81x² + 144x²
187² = 289x²
Ebből
x = 11
így az oldalak
a = 88 cm
b = 99 cm
c = 132 cm
Ezután a felszín és a térfogat számítása már nem lehet probléma.
3/5 DudoloPocok válasza:
Az oldalak : x*8, x*9,x*12
testátló : pitagorasz tétel térben
(x8)^2+(x9)^2+(x12)^2=187
64x^2+81x^2+144x^2=187
289x^2=187
x=0,8044
térfogat V=8*9*12*x^3=449.707 cm3
4/5 DudoloPocok válasza:
bocsi, de nem emeltem négyzetre a testátlót
helyesen 187^2
és aztán tovább
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2011. febr. 3. 21:38