EGy csúzli gumiszárait 60N erővel 20cm-rel nyújtották meg. Milyen magasra lehet vele FÜGGŐLEGESEN fellőni egy 50 g tömegű kocsit?
Ha nem lenne probléma annak, aki tudja, akkor legyen szíves a levezetést is leírni. Köszönöm szépen előre is.
2011. febr. 1. 14:35
1/6 kanóc válasza:
A csúzli a betáplált F*s = 60N*0,2m munkát (energiát) fogja átadni a kocsinak mozgási energia formájában, és ez a mozgási energia pedig helyzeti energiává (m*g*h) alakul.
2/6 A kérdező kommentje:
Kanóc: ha megszabad kérdeznem mi az a g és h?
2011. febr. 1. 16:22
3/6 kanóc válasza:
A g a nehézségi gyorsulás (9,8 m/s^2), a h az emelkedés avagy magasság. Egy h magasságban lévő m tömegű test helyzeti energiája m*g*h.
4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2011. febr. 1. 17:08
5/6 A kérdező kommentje:
És igy ebből hogy lehet kiszámolni a h magasságot?!
2011. febr. 1. 17:08
6/6 DudoloPocok válasza:
az energia megmarad, csak átalakul. Tehát -Kanóc után-
m*g*h= F*s
m=F*s/(mg)
m=60N*0,2m/(0,05kg*9.8 m/s^2)=24,49 m