2011. jan. 26. 19:17
1/2 anonim válasza:
eredetileg x forintod van
ha x-ből kivonjuk a negyedét és az ötödét, marad 440 ft
x-(x/4)-(x/5)=440
20x/20-5x/20-4x/20=440
11x/20=440
x=800
800 fortintunk volt erdetileg, az üdítő ára ennek ötöde, vagyis 160 ft
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de már én is kiszámoltam.
Pillanatnyi zavaromban voltam!
2011. jan. 26. 19:39