Mi a helyes megoldás? (matek)


Matematika házit csinálok, és szeretném leellenőrizni, hogy jó e. A feladatok:


*egy egyenes henger alakú főzőedény magassága 22 cm. Mekkora az átmérője, ha 7 liter víz fér bele.(nekem az átmérő 20.2 cm lett.)


*Egy szabályos háromszög alapú egyenes hasáb magassága 1 dm, a palástjának területe 150 cm2.Mekkora a hasáb felszíne, térfogata?(nekem a felszín 171.6, térfogat 108.25)


2011. jan. 26. 17:06
 1/6 anonim válasza:
Mindegyik megoldás jó:)
2011. jan. 26. 17:12
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi(:
2011. jan. 26. 17:32
 3/6 anonim válasza:
Szívesen, és bármikor:)
2011. jan. 26. 17:35
 4/6 DudoloPocok ***** válasza:

V= 7 l =7 dm3 =7000 cm3


V=r^2*pi*m r=gyök (V/(2*pi*m)) r=7,118 d=14,236 cm



a alapél, m - magasság 1 dm=10 cm

palást felület : a*m*3=150 innen a=150/(3*10) =5 cm


az alap területe ( magasság Pitagorasz tétellel:


25=m^2+2,5^2 innen m =4,33 cm

T=a*m/2 = 10,85 cm2

A felület 150+2*10.82=171,65

Térfogat T*m(test)= 171,65*10= 1716,5 cm3 =1,7165 dm3=1,7165 liter


itt-ott azért elszámoltad !!!

2011. jan. 26. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, minden eredményed jó!

Muzikális rágcsálónk kissé indiszponált. :-)

2011. jan. 26. 23:40
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2011. jan. 27. 14:07