Hogyan számolható ki az alábbi példában az x értéke?

30 - 60X = 5X^2
2011. jan. 26. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Átrendezed ilyen formára:


5x^2-60x+30=0


Majd a másodfokú egyenlet megoldóképletébe behelyettesítesz. Ismerned kell ha már ilyeneket tanultok, ha nem akkor nézdd meg a tankönyvben.

2011. jan. 26. 11:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnél rosszak az előjelek:

5x^2+60x-30=0


Végeredmény

x1=12,48

x2=-0,48

2011. jan. 26. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

5X^2+60X-30=0

5-tel lehet egyszerűsíteni

X^2+12X-6=0

Behelyettesítve a megoldó képletbe:

-12+-gyök alatt 144+24 ez osztva 2

ebből megkapod a két megoldást.(nem egész szám lesz)

2011. jan. 26. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban elrontottam az előjeleket, elnézést.
2011. jan. 26. 17:59