Nálam ez annyira sötét,hogy lehet hogy még a kérdés se értelmes.:P De nagyon kéne a segítség...pls.Help!2011. jan. 24. 20:44
1/3 anonim válasza:
A térfogat "szomszédos" mértékegységei között mindig 1000 a váltószám: 1 m^3=1000 dm^3 és így tovább. Az űrmértékeknél pedig a hagyományos SI-prefixumokat alkalmazzuk, így 1 l=10 dl=100 cl=1000 ml, illetve 1 hl=100 l. Ennyiből ki lehet találni, egyébként pedig a függvénytábla ebben a kérdésben is mindentudó (már ha van).
2/3 DudoloPocok válasza:
bizonyos dolgokat tudni kell: mm, cm, dm, m,km átváltásokat
ha ezeket tudod, mind a terület, mind a térfogat átváltás egyszerű :
1m3 =1*m*m*m=1*10dm*10*dm*10dm =100*dm3
1km3=1*km*km*km=1*1000m*1000m*1000m =1.000.000.000m3
A lényeg, hogy a megfelelő hosszúság átváltásokat tudd.
van néhány hagyományőrző mérték : hl hekto (100), a dm3 lánykori neve liter, a cm3 lánykori neve milliliter mert
1 liter=1 dm3=1*dm*dm*dm= 1*10cmm *10cm*10cm =1000 cm3
A lényeg, hogy be kell helyettesítened a másik mértékegységet.
Remélen érthető voltam.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. jan. 26. 14:48