Hány olyan hatjegyű szám van, amelyben minden előforduló számjegy annyiszor szerepel, amennyi a számjegy értéke?

Akárhogy számolok, nem jön ki a jó eredmény. Valaki el tudná nekem magyarázni?
2011. jan. 23. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kell, milyen számok hányszor szerepelnek benne. Egyes egyszer, kettes kétszer, hármas háromszor. Több szám nem lehet (nulla nullaszor, de ez nem oszt, nem szoroz :) ). Ez így pont hat, az első lépés tehát megvan.


Aztán fel kell írni erre az ismétlődő permutáció képletét. Ez n!/(k1!*k2!*k3!), jelen esetben n=6 (mert hatjegyű számunk van), k1=1 (ez az egyesek száma), k2=2 (ez a kettesek száma), k3=3 (ez a hármasok száma). Végeredményben tehát (6*5*4*3*2*1) / (3*2*1*2*1*1), azaz 60 ilyen szám van.

2011. jan. 23. 12:22
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Most már értem!
2011. jan. 23. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:

az elsőhöz annyi kiegészítést, hogy nem csak 1,2,3 számjegyek szerepelhetnek benne. Állhat a szám 6db 6osból is vagy 1db 1es és 5db 5ös ill. 2db 2es és 4db 4esből is.


tehát ezeket az eseteket is meg kell számolni.

2011. jan. 23. 13:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak 3! 2! és 1!-sal osztok, hanem 4! 5! és 6!-sal is?
2011. jan. 23. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:

külön kell kiszámolni, hogy hány olyan szám van, amiben az 1,2,3 szerepel, hány olyan, amiben az 1,5, hány olyan, amiben a 2,4 és hány olyan, amiben csak a 6.


Ez 4 eset, mindegyikben külön összeszámolod, hogy hány ilyen szám van, a végén meg összeadod őket.

2011. jan. 23. 21:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 24. 15:48