Segítenétek? Légyszi írjátok le a számolás menetét is!2011. jan. 17. 17:54
1/5 anonim válasza:
A köré írt kör sugara az átfogó fele.
Pitagorasz tétele szerint az átfogó hossza c = gyök(a^2+b^2). Tehát ami neked kell, az R = c/2 = gyök(a^2+b^2)/2.
Igaz ez csak a D-re megoldás, de a többit is be tudod helyettesíteni.
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm amúgy hány éves vagy?
2011. jan. 17. 18:19
3/5 A kérdező kommentje:
Tehát (a+b)/2
2011. jan. 17. 18:21
4/5 anonim válasza:
Neeeeem!!!
Elolvastad a választ?
c = gyök(a^2+b^2).
R = c/2
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat csak valamiért azt hittem, hogy a gyökvonás és a négyzet üti egymást! Most már tudom, hogy így van! Köszönöm!
2011. jan. 17. 20:14