Számítsuk ki a derékszögű háromszög köré írt kör sugarát, ha két befogójának hossza: A,3cm és 4cm B,5dm és 12dm C,12mm és 3,5 cm D, a és b! Mi a válasz?

Segítenétek? Légyszi írjátok le a számolás menetét is!
2011. jan. 17. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A köré írt kör sugara az átfogó fele.

Pitagorasz tétele szerint az átfogó hossza c = gyök(a^2+b^2). Tehát ami neked kell, az R = c/2 = gyök(a^2+b^2)/2.

Igaz ez csak a D-re megoldás, de a többit is be tudod helyettesíteni.

2011. jan. 17. 18:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm amúgy hány éves vagy?
2011. jan. 17. 18:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát (a+b)/2
2011. jan. 17. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Neeeeem!!!

Elolvastad a választ?

c = gyök(a^2+b^2).

R = c/2

2011. jan. 17. 18:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat csak valamiért azt hittem, hogy a gyökvonás és a négyzet üti egymást! Most már tudom, hogy így van! Köszönöm!
2011. jan. 17. 20:14