Matek. Másodfokú egyenletek?


3xnégyzeten-4x=0


egy ilyen egyenletet hogyan oldjak meg?megoldóképlettel hiányos..


2011. jan. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

megoldóképlettel se hiányos, mert a=3 b=-4 c=0

de ezt egyszerűbben is meglehet:

3x^2=4x --> leosztod x-el

kikötés x nem = 0 (de megnézed, hogy

megoldása-e az egyenletnek -> megoldás)

3x=4

x1=3/4 x2=0

2011. jan. 16. 20:19
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsi x1=4/3
2011. jan. 16. 20:19
 3/6 A kérdező kommentje:
huh nagyon szépen köszönöm
2011. jan. 16. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Korrekten

3x² -4x = 0

x(3x - 4) = 0

Egy szorzat értéke = 0, ha valamelyik tényezője = 0

Tehát lehet

x = 0

vagy

3x - 4 = 0

ez utóbbiból

x = 4/3


Behelyettesítéssel igazolható, hogy mindkét érték megoldása az eredeti egyenletnek.

2011. jan. 16. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért csak kíváncsi lennék, hogy ezt most megértetted, vagy csak lemásoltad?

Tudod, ez még nagyon eleje a matematikának, és ha már ezt is más csinálja meg, mi lesz veled később? Miért nem veszed elő a matek könyvet?

2011. jan. 16. 21:37
 6/6 A kérdező kommentje:

másodfokú egyenletet képlettel megtudok csinálni,ezt nem értettem hogy hogyan kell ezért kérdeztem meg,és igen megértettem mivel ha nem értettem volna meg visszakérdeztem volna.ahogy láthatod eléggé érthetően magyarázták el.a matekkönyv pedig nem említi az ilyen egyenletek,csak a gyakorló könyvben van amiben csak feladatok vannak.

nem azt akartam hogy helyettem csinálják meg a házim,hanem azt hogy megértsem.

2011. jan. 17. 16:09