Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki egy matek...

Segítene valaki egy matek háziban!?

Figyelt kérdés

"Bontsuk fel első fokú tényezők szorzatára az alábbi polinómokat! m²-2m-3 "

Nagyon szépen megköszönném ha valaki segítene, mert halvány lila fingom sincs, és több ilyen feladat is van, amelyeket csak úgy tudnék megoldani, ha ezt az egyet valaki segítene elkészíteni. Előre is köszönöm szépen :) :) :)


2011. jan. 10. 15:37
 1/5 anonim válasza:

Érted egyáltalán a feladatot?

Keresni kell olyan elsőfokú kifejezéseket, amelyek szorzata éppen az a polinom.

A jelen esetben ez nyilván (m+a)(m+b) alakú, tehát

(m+a)(m+b)=m^2-2m-3

m^2+m*(a+b)+a*b=m^2-2m-3

Vagyis nyilván a+b=-2 és a*b=-3. Ilyen egész számok pl. az a=-3 és b=1, tehát egy helyes megoldás: m^2-2m-3=(m-3)(m+1).

2011. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
uristen
2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem bonyolult, csak próbáltam leírni a gondolatmenetet! Ha csak simán beírtam volna, hogy (m-3)(m+1), akkor abból semmit sem tanult volna... (Remélem, hogy így azért igen :P)
2011. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mióta humán osztályba járok elszoktam az ilyen dolgoktól xD
2011. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap még nem értettem, de ma már rájöttem. xDDD És tényleg elég egyszerű, csak nem magyarázta el igazából senki. Köszönöm szépen a segítséget. :)
2011. jan. 11. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!