"Bontsuk fel első fokú tényezők szorzatára az alábbi polinómokat! m²-2m-3 "
Nagyon szépen megköszönném ha valaki segítene, mert halvány lila fingom sincs, és több ilyen feladat is van, amelyeket csak úgy tudnék megoldani, ha ezt az egyet valaki segítene elkészíteni. Előre is köszönöm szépen :) :) :)
2011. jan. 10. 15:37
1/5 anonim válasza:
Érted egyáltalán a feladatot?
Keresni kell olyan elsőfokú kifejezéseket, amelyek szorzata éppen az a polinom.
A jelen esetben ez nyilván (m+a)(m+b) alakú, tehát
(m+a)(m+b)=m^2-2m-3
m^2+m*(a+b)+a*b=m^2-2m-3
Vagyis nyilván a+b=-2 és a*b=-3. Ilyen egész számok pl. az a=-3 és b=1, tehát egy helyes megoldás: m^2-2m-3=(m-3)(m+1).
3/5 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem bonyolult, csak próbáltam leírni a gondolatmenetet! Ha csak simán beírtam volna, hogy (m-3)(m+1), akkor abból semmit sem tanult volna... (Remélem, hogy így azért igen :P)
4/5 anonim válasza:
mióta humán osztályba járok elszoktam az ilyen dolgoktól xD
5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap még nem értettem, de ma már rájöttem. xDDD És tényleg elég egyszerű, csak nem magyarázta el igazából senki. Köszönöm szépen a segítséget. :)
2011. jan. 11. 15:18