Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Legkevesbb hány egyenest kell...

Legkevesbb hány egyenest kell rajzolnia Jocónak?

Figyelt kérdés
Jocó egy lapra olyan egyeneseket rajzol, amelyek közül semelyik kettő nem párhuzamos egymással. Legkevesebb hány ilyen egyenest kell rajzolnia a lapra úgy, hogy az egyenesek közül biztosan kiválasztható legyen legalább kettő, amelyek egymással 16°-nál kisebb szöget zárnak be?
2011. jan. 7. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Józsefnek legalább 6 egyenest kell rajzolnia!
2011. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A lehetséges válaszok között nem szerepel a 6, csak a 9, 11, 12, 22, 23.
2011. jan. 7. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor kilenc
2011. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"akkor kilenc"

Ez nagyon meggyőző volt. :D

Pedig de.

Próbáld a lehető legnagyobb szöget meghagyni közöttük. Ez két egyenesnél 90°, négynél 45°, nyolcnál 22,5°, a KILENCEDIK egyenest akárhova is húzod tuti hogy 16°-nál kisebb szöget fog bezárni legalább az egyikkel.

2011. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a 12-re szavazok.

Mert ha úgy képzeljük el, hogy van 1 pont amin az összes egyenes átmegy (ez eltolással mindenképpen elérhető), akkor ugye minden egyenes két irányból "megy bele a pontba", ezért elég a felét vizsgálnunk, azaz itt a kérdés 180:16 és ezt kell felfelé kerekíteni

2011. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

A legutóbbinak van igaza, az indoklása is jó, egy pontba kell eltolni a 12 egyenest és a skatulya-elv szerint lesz két olyan szomszédos egyenes, amelyek legfeljebb 16°-ot zárnak be.

Ha csak 11 egyenesed van, az nem jó, mert egy szabályos 22-szögben a 11 leghosszabb átlót meghúzva bármely két szomszédosnak a szöge 360/22=180/11=16,36°lesz.


Remélem, nem azokat a választ fogadod el, amelyekben az "úgy tűnik" és a "szerintem" nem szerepel, hanem a pontos indoklással alátámasztott válaszokat.

vrrrrr

2011. jan. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vurugya béla ***** válasza:

Belekavarodtam a saját mondatomba! No, még egyszer:


Remélem, nem azokat a válaszokat fogadod el, amelyekben az "úgy tűnik" és a "szerintem" szerepel, hanem a pontos matematikai indoklással alátámasztott válaszokat.

vrrrrr

2011. jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!