Hogy kell használni a négyjegyű függvénytáblázatot?


Kicsit elszoktam tőle.

Hogy kell gyököt vonni és négyzetre emelni?


2011. jan. 5. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott vannak a táblázatok a matek résznek a végén ott megtudod nézni a számok négyzeteit/gyökeit...amúgy meg számológéppel igazából nem teljesen értem a kérdésed:D
2011. jan. 7. 15:29
 2/5 vurugya béla ***** válasza:
100%

Négyzetre emelés a "számok négyzete" táblázattal:

Normálalakba írom a számot, M*10^K alakba.

Négyzetre emelem az M-et, az benne van a táblázatban, és szorzom 10^2K-nal. (duplázod a 10 kitevőjét)

Pl: 2870 = 2,87 * 10^3

A négyzettáblából: 2,87^2= 8,237

Tehát 2870^2=8,237*10^6=823700 (persze csak közelítőleg!)


Gyökvonás ugyanígy, de ott úgy alakíts át az elején, hogy M essen 1 és 100 közé, K pedig páros legyen. A gyökvonáshoz nem duplázni, hanem felezni kell majd a K-t.

Pl: 68700000= 67,8 * 10^6

Táblázatból: 8,234 a gyöke a 67,8-nak, tehát a gyökvonás eredménye:

8,234 * 10^3 = 8234 (kb.)

2011. jan. 7. 18:35
 3/5 anonim válasza:

Kinyitod!

Majd megnézed a tartalomjegyzéket!

Aztán majd keresgélhetsz!!!

Tanuld meg mert az érettségin nagyon nagy segítségedre lehet mint töriből az új atlasz(törinél ha megy az atlasz akkor tanulni sem kell a 2ért)de azért érdemesebb tanulni...

Én buktam 2 szer ki is hagytam egy évet de így utólag nagyon bánom hogy elpazaroltam ezeket a drága éveket!!!!

Üdv!

2011. jan. 7. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vicceljél, nálatok még használnak függvénytáblázatot?

Hanyadikos vagy?

2011. jan. 7. 23:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyolcadikos húgomnak kellene, én kilencedikes vagyok, de tökre elfelejtettem.


Második! Nagyon köszi, nagyon sokat segítettél!

2011. jan. 8. 15:31