Matek? Valaki segít?

Figyelt kérdés
[link] az utolsó két feladatok valaki meg tudná oldani? nem értem őket:-s...a 9-est és a 10-est.
2011. jan. 3. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
te nem érted őket, nekem meg nincs kedvem megnyitni, legalább a szemünk elé tárhattad volna egy elemi ctrl+c ctrl+v művelettel.
2011. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van megoldás is hozzá

[link]

2011. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen:*..amúgy meg próbáltam copy-zni, de nem engedte:(
2011. jan. 3. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:

9. feladat:

a rész: képzeld el felülről ezt a csomagot. Elvileg egy téglalapot látsz, benne 6 körrel. Rajzold be mind a 6 kör sugarát és átmérőjét.

b-c rész: használd fel az előző feladat eredményét, ezzel megvan a téglatest leghosszabb éle. Az előző feladathoz hasonlóan tudod kiszámolni a két konzerves oldal hosszát. A magassága meg annyi, mint a konzerveké. Ebből kiszámolható a szokásos felszín képlettel.

d-e rész: Az előző adatokból a szokásos térfogat képlettel.

f rész: az ábrán a ragasztószalag minden egyes szakaszát jelöld meg, írd be a méretét, és add össze.

10. feladat:

a-c: a lényeg, hogy azok, akik 4-est kaptak, az mindkét "halmazban" benne van. Add össze a két számot (a megfelelő módon!) és amennyivel több a 100%-nál (1-nél), annyi %-át vedd a 36-nak, ennyien kaptak 4-est.

d: Ezt kell levonni a 36 4/9-edéből (mert ennyien lettek nem rosszabbak 4-esnél, azaz 4 vagy 5), hogy csak az 5-ösök számát megkapd.

e-f: a 36 75%-ából vond le a négyesek számát, ezek a kettesek és a hármasok száma, mivel bukás nem volt. Mivel a háromszor annyian kaptak hármast, mint kettest, ezért 3+1=4 részre oszd ezt a számot. 1 rész lesz a kettesek száma, 3 rész pedig a hármasok száma.

2011. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ja és a kilencesnek, valaki, részletesebben a megoldását nem tudná leírni, mert ha megkérdik hogy oldottam meg:-s...14/F
2011. jan. 3. 20:36
 7/9 A kérdező kommentje:
ja bocs:))..nem láttam utolsó.:D köszönöm
2011. jan. 3. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen! De azért remélem, értékelést is nyomsz rá.. :D
2011. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen-igen:).adtam..köszi mégegyszer..sokat segítettél..amúgy hány éves vagy?
2011. jan. 3. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!