A háromszög területére képlet?

Az a feladat, hogy minimum 4 képletet gyűjtsünk a (bármilyen) háromszög területére.
2011. jan. 3. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül... (google)

[link]

2011. jan. 3. 17:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Még egyet adok.. (google)

Határozza meg a háromszög területét, ha adott két oldal és a közbezárt szög!


Adott egy háromszög két oldala, a és b, és a két oldal által közbezárt szög epszilon. Ekkor a háromszög területét [t-t] a következő képlet adja meg: t =a*b*sin(epszilon) /2

2011. jan. 3. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Négyjegyű függvénytáblázatban megtalálod az összeset...
2011. jan. 3. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Leírok én neked párat:

Általános háromszög:

T=a*b*sin(gamma)

T=(a*ma)/2

T=|axb|/2, ahol a és b vektorok, az x pedig vektoriális szorzatot jelöl.

Derékszögűnél az ma lehet egy másik befogó:

T=(a*b)/2

Most így elgondolva, ha egy háromszöget kiegészítesz téglalapra, akkor az átfogót (jelöljük c-vel) négyzetre emelve elosztva kettővel megkapjuk a téglalap területét. Ennek a fele a háromszög területe:

T=(a*a)/4


Ennyi jutott így helyből eszembe.

2011. jan. 3. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:

t =a*b*sin(epszilon) /2


Jajj igen, az előző jól (?) írta, le kell osztani kettővel, de epszilon nem tudom miért van itt, mondjuk mindegy, mert ez csak jelölés, de ha az a és b oldalt vesszük, akkor a c-vel szemközti szöget választjuk, ami általában gamma.

2011. jan. 3. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és T=(a*a)/4-nél c*c-t akartam írni a*a helyett, bocsi.
2011. jan. 3. 17:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 3. 17:32