Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ember boldognak született?

Az ember boldognak született?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nyelvtan órán kaptunk egy ilyen című érvelés házit.

Retorikai jellemzőkkel kell megírni, tudnátok segíteni, hogy mit is írhatnék, félre ne értsétek, nem azt kérem, hogy írja meg valaki helyettem csak tudtok ötletet adni?


2011. jan. 3. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát retorikában nem tudok segíteni.

De én úgy gondolom az ember egyáltalán nem született boldognak. Az ember azért született, hogy megpróbálja a boldogságot elérni. Amit sokszor nem mérnek jól fel hogy mit jelent a boldogság egyes ember számára. Pénz, jó állás, barátok buli csajozás, szex.....

Sokszor az ember nem veszi észre valójában mitől lesz boldog. Néha a legjobban fizető állástól várja a boldogságot, de rájön, hogy igazából nem is szereti. Hogy ha váltogatja a partnert az milyen jó, de nem tapasztalja meg milyen egy hosszútávú kapcsolatban a szerelem.



Most így hirtelenjében ennyi jutott a piciny eszembe. Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, egy buddhista szerzetesről szól ez az anekdota:

A tanítvány azt mondja a mesternek:

- Nem vagyok boldog mester. Mit tehetnék, hogy ez változzon?

Erre a mester:

- Fiam, ki mondta neked, hogy boldognak kell lenned?


Vagyis már a címre is építheted a kezdést. Esetleg kicsit körbe járhatod, hogy kinek mi jelenti a boldogságot.


"A boldogságnak csak egy fajtája van, a boldogtalanságnak ahány ember, annyiféle, megszámlálhatatlan. Ahogy ezt Lev Tolsztoj megfogalmazta. A boldogság csak mese, a boldogtalanság az igazi sztori."


Rengeteg dolgot találhatsz erről a témáról. Szerintem az előző két gondolat is megér néhány elemző mondatot.

2011. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen már most rengeteget segítettetek, én elindulni se tudnék.
2011. jan. 3. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!