Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1 tglap 1 oldalának hosszát x...

1 tglap 1 oldalának hosszát x cm-rel növelve v. csökkentve, másik oldalának hosszát 2-szer annyi cm-rel növelve v. csökkentve, mint az egyik oldalának hosszát,4-tet kapunk. Hány különböző 4-tet kapunk, ha a tglap oldalainak hosszai 18 és 24 cm?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 10:33
 1/4 kanóc ***** válasza:

Ha mindkét oldalt növeljük, akkor a kisebbet kell jobban:

24+x = 18+2*x

Amiből x=6 és a négyzet 30*30-as

Hasonló logikával egy megoldás van akkor, ha mindkét oldalt csökkentjük.

A harmadik eset (egyiket csökkentjük, a másikat növeljük) már két megoldást hoz, hiszen a 18 és a 24 közötti 6 cm különbséget kétféleképpen is eloszthatjuk 1:2 arányban:

18+x = 24-2*x vagy

18+2*x = 24-x


Úgy tűnik tehát, hogy 4 különböző méretű négyzetet is kaphatunk.

2011. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezt így nem tudom értelmezni, talán jobban jártál volna ha rendesen leírod a feladatot.
2011. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket kitiltanám innen! Nem a barátnődnek írsz sms-t, hanem matek feladatot, amit nem ártana egyértelműen és magyarul megfogalmazni!
2011. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kanóc köszönöm a válaszod, én is hasonlóan gondolkodtam és ezt az eredményt kaptam. Bár nem vagyok benne biztos, hogy jó e, de ha kétszer ez az eredmény jött ki, akkor valószínű.


A többiektől köszönöm nem kérem a választ, ha ez így nem érthető, akkor valószínű a megoldás sem az igazi lett volna.

De még egyszer köszönöm,hogy foglalkoztatok vele.

2011. jan. 4. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!