Elmagyaráznád az algebrai összevonást?


Akárhogy nézem nem értem meg...

Elmagyarázná valaki, hogy kell csinálni?

Milyen rendszer szerint?


2011. jan. 2. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden algebrai kifejezés áll egy együtthatóból és egy változóból.

Szal, pl 2a-ban a 2 az együttható és az a a változó.

Ha össze akarsz vonni két algebrai kifejezést, akkor az első dolgod, hogy megnézed a változót. Ha azonos akkor nyert ügyed van, olyankor csak el kell végezni az együtthatókkal a műveletet.


Például:


2a + 3b nem vonható össze

2a + 6a = 8a

8a : 2a = 4a


Más esetekben is tudsz összevonni.

Pl.

2a + 2b = 2(a+b)


(Ha tanultatok kiemelést akkor ezt is érteni fogod már:

2a + 8b = 2(a+4b) )


Remélem tudtam segíteni! Ha nem érted valamelyik részét akkor szólj!

2011. jan. 2. 17:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, elírtam.

8a:2a = 4. És ez nem is igazán összevonás szal felejtsd el azt a részt :)

2011. jan. 2. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 2. 20:23