Akárhogy nézem nem értem meg...
Elmagyarázná valaki, hogy kell csinálni?
Milyen rendszer szerint?
2011. jan. 2. 16:49
1/3 anonim válasza:
Minden algebrai kifejezés áll egy együtthatóból és egy változóból.
Szal, pl 2a-ban a 2 az együttható és az a a változó.
Ha össze akarsz vonni két algebrai kifejezést, akkor az első dolgod, hogy megnézed a változót. Ha azonos akkor nyert ügyed van, olyankor csak el kell végezni az együtthatókkal a műveletet.
Például:
2a + 3b nem vonható össze
2a + 6a = 8a
8a : 2a = 4a
Más esetekben is tudsz összevonni.
Pl.
2a + 2b = 2(a+b)
(Ha tanultatok kiemelést akkor ezt is érteni fogod már:
2a + 8b = 2(a+4b) )
Remélem tudtam segíteni! Ha nem érted valamelyik részét akkor szólj!
2/3 anonim válasza:
Bocs, elírtam.
8a:2a = 4. És ez nem is igazán összevonás szal felejtsd el azt a részt :)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 2. 20:23