Földrajz beadandó. Kanada gazdasága és városai. Ez így jó lesz?
Kanada egy tíz tartományból és három területből álló föderáció, melynek fővárosa Ottawa.
Technológiailag fejlett ipari állam, Kanada gazdasága igen szerteágazó, és erősen függ a bőséges természeti erőforrásoktól, valamint a kereskedelemtől, különösen az Egyesült Államokkal, mellyel az ország nagy múltra visszatekintő és összetett kapcsolatban áll. Kanada egyike a világ tíz legnagyobb kereskedőnemzetének. A vegyes gazdaságú állam az Egyesült Államokhoz hasonlóan fejlett piacgazdasággal és magas életszínvonallal büszkélkedhet, ugyanakkor a Heritage Foundation piaci szabadság indexén az Egyesült Államokénál kisebb a legtöbb nyugat-európai országénál azonban nagyobb értéket ér el. Az 1990-es évek eleje óta a kanadai gazdaságot gyors növekedés jellemezte alacsony munkanélküliséggel. Kanada a világ egyik legfontosabb mezőgazdasági termék előállítója, a kanadai préri az egyik legfontosabb forrása a búzának, a repcének és más gabonaféléknek. Kanada a világ legnagyobb cink és urán termelője, és világvezető sok más természeti erőforrásban is, mint például az arany, a nikkel, az alumínium és az ólom.
(Forrás: [link]
Kanada fővárosa, Ottawa többnyire a kormányzati és az üzleti élet koncentrálódik, egy nyugodt, barátságos környezetbe ágyazva. A várost fejlettsége okán gyakran nevezik az észak szilícium völgyének is.
(Forrás: [link]
Toronto Az Ontario-tó északi partján elterülő kanadai település a "legek" városa. A torontói agglomeráció ugyanis Kanada legnagyobb metropolisza 5,7 millió lakossal. (Az agglomerációs gyűrű nélkül 2,6 millió lakosa van.)
A békés nagyváros kiérdemelte az "Észak-Amerika legbiztonságosabb metropolisza" címet is. A kanadai gazdaság motorja. Toronto fontos ipari, pénzügyi, kereskedelmi és kulturális központ. A torontói tőzsde a New York-i után a legfontosabb Észak-Amerikában. Közlekedés földrajzi szempontból központi helyzetű, ezért nagyon fontos vízi és légikikötő.
Montreal 3,6 millió lakosával Toronto után a második legnépesebb város Kanadában, és a második legnagyobb francia anyanyelvű népességgel rendelkezik a világon. A lakosság közel 70 százaléka francia anyanyelvű, azonban az itt élők több mint 50%-a beszéli a franciát és az angolt is. A város Montreal szigetén fekszik a Szent-Lőrinc és az Ottawa folyó találkozásánál. A város összesen 74 közeli szigetet is magában foglal.
Vancouver (2 188 567) a harmadik legnagyobb kanadai város. A nevét a terület felfedezőjéről George Vancouver brit parancsnokról kapta. 2001-es becslések szerint a város népességének 49%-a valamilyen etnikumhoz tartozik. Nagy számban élnek itt kínaiak, pandzsabiak, japánok, olaszok, görögök, koreaiak.
(Forrás: [link]
Tudom, hogy elég hosszú, de először írok ilyet, így nem nagyon megy még... Mit kellene változtatni rajta? Csütörtökön kell beadnom.
Még csak most tudok válaszolni, de újraírtam eszerint. :)
Köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!