Sorolj fel 5-5 lényeges értéket az Odüsszeia és az Íliász világából! (Mit is jelent a kérdés? ) :-D

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan két olyan kötelező olvasmány, amiket már rég ki kellett volna venni a tananyagból - de legalábbis nem gimnázium elsőben tanítani. Mi kilencedikben egész első félévben ezekkel foglalkoztunk; nem is jutottunk el a huszadik századig.
2010. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Értékek: pl amit a szereplők képviselnek, ami a társadalomból pozitív elemként említenél!
2010. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én 8.os vagyok de már 7. elejétől ezzel a hülyeséggel foglalkozunk.
2010. dec. 26. 18:45
 4/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: valami konkrétabb? :D ebből sem értettem sokat.
2010. dec. 26. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem érted, mi az az érték, az elég nagy probléma. Ajánlanám az értelmező kéziszótárat első körben. Másodszor meg érték pl. az, hogy Odüsszeusz felesége rendre elutasította a kérőit egy ügyes csellel, mert a férjét szerette és várta haza, miközben az ő szemszögéből úgy is tűnhetett, hogy soha nem tér haza, de ettől függetlenül hűséges maradt hozzá. Na ez érték.
2010. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Google a barátod.

De akkor most gúgölködöm egy kicsit:

Akhilleusz:

gyilkosság, hírnév, dicsőség, győzelem, halál

Odüsszeusz:

életmentés, bölcsesség, tudás, élet, család


Valami ilyesmit még találhatsz, ha utánanézel. Ezért van a téli szünet.

Keress rá, hogy Odüsszeia. De ha 7. óta ezzel foglalkoztok, akkor már illene tudnod.

2010. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!