Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól csináltam? (csak egy igen...

Jól csináltam? (csak egy igen vagy nem kell)

Figyelt kérdés

Itt a feladat: Egy autó a benzinkút közelében benzinhiány miatt elakad. Ekkor a 40 literes tartályban lévő benzinhez hozzáöntenek 4,5 litert. A benzinkútig kb. 0,7 litert fogyaszt az autó. Tankoláskor a tartályt tele öntötték, 32,7 liter fért még bele. Elakadáskor mennyi liter benzin volt a tankba?


Én egyenlettel oldottam meg, és 3,5 jött ki az jó?


Előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2010. dec. 26. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
NEM! NEM! NEM!!!!
2010. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolkozz, ne számolj :P
2010. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem... honnan szerzett benzint, ha benzinhiány van? :D
2010. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
számolással tényleg 3.5 jön ki, de ha elakad akkor nincs benne benzin
2010. dec. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D hát én nem tudom ezt írta a feladat :D
2010. dec. 26. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik a feladatkönyv írója nem ért a kocsikhoz...de a számolás az jó nem, vagy... ha nem jó, akkor hogyan számoljam ki? (nem a végeredményt, és a számolást kérem, nem vagyok szemét, aki veletek oldatja meg a házit...)
2010. dec. 26. 16:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Na megvan mit csinálok leviszem ezt a feladatot a tanárnak hétfőn, de azért odaírom a 3,5 ö, nekem is elég idióta feladatnak tűnt, jobbnak láttam ha megkérdem..
2010. dec. 26. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
sztem jól számoltál
2010. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!