Hogyan lehet megoldani ezt az egyenletet? Levezetéssel írjátok le légyszi.

(2x-1)/4-(3x+4)/8=(1-4x)/12
2009. jan. 24. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Közös nevezőre hozol (24), felszorzol, majd rendezed és kész.
2009. jan. 24. 18:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi is így csináltuk, de nem jött ki normális eredmény, ellenőrzéskor sem stimmelt valami. Szóval ha lépésenkért leírná valaki azért nagyon hálásak lennénk. Köszi :)
2009. jan. 24. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

közös nevező 24: (12x-6)/24-(9x+12)24=(2-8x)/24

osztás 24-gyel: 12x-6-9x-12=2-8x

rendezés.... x=20/11

2009. jan. 24. 20:43