x+y=z
x+z=3800
y+z=4000
mennyi x,y,z értéke? egyszerűen mindennel próbálkoztam de nem sikerült. hogy kell ezt megoldani?
2010. dec. 22. 13:16
1/3 anonim válasza:
Az utolsó 2 egyenlet osszevonva:
x+z+y+z = 3800+4000, azaz
x+y+2*z = 7800, ide behelyettesíted az elso egyenletet, lesz:
z+2*z = 7800, vagyis
3*z = 7800,
z = 2600;
y+z = 4000 => y+2600 = 4000, innen
y = 1400,
x+y = z => x+1200 = 2600, innen
x = 1200.
2/3 anonim válasza:
2x+y=3800
x+2y=4000
2x+4y=8000
3y=4200
y=1400
2x=2400
x=1200
z=2600
3/3 A kérdező kommentje:
köszi kedves 1. válaszoló. mostmár értem :)
2010. dec. 22. 13:41