Segítenél ebben a feladatban? (matek)


Egy matek versenyen három feladat volt.Az első és a második feladatot 31 gyerek oldotta meg jól.Az első és a harmadik feladatra összesen 37 jó megoldás érkezett.A második és a harmadik feladatra 36-an adtak hibátlan választ.


a)Hány jó megoldást adtak összesen az indulók a három feladatra?


2010. dec. 21. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs megadva összesen hányan voltak?

3 feladat bármelyikére,vagy hányan oldották meg mindet?nem értem:D

2010. dec. 21. 18:03
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs
2010. dec. 21. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy matek versenyen három feladat volt.

Első: x, második: y, hármadik: z.


Az első és a második feladatot 31 gyerek oldotta meg jól.

x+y=31


Az első és a harmadik feladatra összesen 37 jó megoldás érkezett.

x+z=37


A második és a harmadik feladatra 36-an adtak hibátlan választ.

y+z=36


Kifejezed valamelyiket és behelyettesítgeted.

2010. dec. 21. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valami nem megy, segítek, de nem csinálom meg a házidat.
2010. dec. 21. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tanítanak más módszert? Nehogy nekiállj behelyettesítgetni!


x+y=31

x+z=37

y+z=36


Ha a másodikból kivonod az elsőt

x - y = 1

Az elsővel együtt van két egyenleted

x + y = 31

x - y = 1

A kettőt összeadod, y kiesik, x-et kiszámítod

Ezt az elsőbe visszahelyettesítve megvan az y, a másodikból meg a z.

2010. dec. 23. 01:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam: a másodikból a harmadikat vonod ki, nem az elsőt.
2010. dec. 23. 01:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem állt neki, nyugi.
2010. dec. 23. 08:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. dec. 23. 10:22