Ezt hogy kell megoldani? X (négyzet) =121

Valami másodfokú egyenlet akar lenni, de hozzá se tudok kezdeni
2009. jan. 22. 17:37
 1/8 anonim válasza:
46%
:-) Ez nem másodfokú egyenlet. Mindössze azt kell megkeresned, hogy mely számnak 121 a négyzete. Tehát x=11
2009. jan. 22. 17:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nem kifejezetten másodfokú egyenlet...


x1=11

x2=-11

2009. jan. 22. 17:46
 3/8 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előző válaszolóval, ez egyszerű gyökvonás. Ha nem tudod fejből, hogy 121 négyzetgyöke 11, akkor meg tudod nézni gondolom a neten, vagy gyöktáblázatból. Nem tudom ki mondta neked, h másodfokú egyenlet, de annak mondd meg, hogy nem az!
2009. jan. 22. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb: számológép=>gyök121
2009. jan. 22. 17:54
 5/8 A kérdező kommentje:

nincs igazatok szerintem. Kicsit utána nézetem és most már tom a választ. ax^2+bx+c=0, de nekünk csak x^2=121-ünk van, vagyis x^2=121 => x^2-121=0 (-121), vagyis a=1, b=0, c=-121 (ax^2+bx+c-ből jön az a,b,c:x^2 előtt nincs szám vagyis eggyel szorozzuk ezért a=1; mivel a x^2-121-ben nincs x-es tag ezért valószínű h az előtte lévő szám (b) 0 (0*x=0); a csak szám (c) pedig értelemszerűen -121). De még nincs vége, mert a feladat az volt, h mennyi az x. vagyis:

visszatérünk az alap feladathoz ami x^2=121

x^2=121(gyököt vonunk)

abszolút érték x=11

x1=11; x2=-11 => I={11,-11}

I(igazsághalmaz)

Sztem ez a megoldás. Nem?

2009. jan. 22. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyenlet foka a legnagyobb hatványon lévő ismeretlentől függ. Ez esetben az x a négyzeten van ezért ez másodfokú egyenlet. Megoldható a másodfokú megoldóképlettel, de mivel ez egy hiányos másodfokú egyenlet (hiányzik az x-es tag) egyszerű gyökvonással is megkaphatjuk a két megoldást, ami +11 és -11.
2009. jan. 22. 18:31
 7/8 anonim válasza:
51%
DE.
2009. jan. 22. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Biza, ez egy hiányos másodfokú egyenlet. Ha meg már vetted a fáradságot, hogy megállapítsd az együtthatókat, méghozzá egészen pontosan, akár a megoldóképletbe is helyettesíthetted volna, mivel a gyökvonáshoz nem kellett volna ennyit bajlódnod. Egyszerűen x^2=121, gyököt vonok, mindkét oldalból, a köv sor: |x|=11, vagy ikszabszolútérték = 11, így X1=11, X2=-11.

A számológép becsapós dolog, gyakran gyökvesztéshez vezet!

2009. jan. 23. 14:18