Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Emeltszintű angolosok! Mi...

Emeltszintű angolosok! Mi lehet a hiányzó szó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy mondat:

"A few hours later, his body system realised ... had happened, and reacted with a high fever."


és ebben a mondatban a ... helyére hiányzik egy hárombetűs szó, nem egy megoldás van, a "what" és "something"-re rájöttem már, csak a tanárom mondta hogy van egy emeltszintű angolos megoldás is ide, és keressem meg egy ötösért. az ötös nem érdekel egyáltalán mivel alapból is ötös vagyok, inkább a kíváncsiság hajtott mikor írtam ide, mert tényleg tudni szeretném milehet az a szó :$ LÉCCI ha tudtok segítsetek nekem! én sajnos nemtudom úgyérzem... lehet hogy ha tudnám az odaillő szót akkor aztmondanám hogy pedig hallottam már ilyenről de így látatlanban nemtudom...


2010. dec. 17. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem "something"


Ha már korábban is realizálta, hogy történt valami, akkor nem csak órákkal később kezd el reagálni a test. Na, ezt most nem tudtam értelmesebben leírni, de szerintem a something a jó szó :)

2010. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igenigen, de a másik is jó :D azokat azért írtam, hogy azok már biztos jók. csak van még más megoldás is erre a feladatra, és azaz amit nemtudok én
2010. dec. 18. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Hárombetűs megoldás nincs. ez az idei középszintű érettségi, a megoldókulcs (erre kellett volna rákeresned) a what és something megoldást írja, ezen kívül még az it, this, that szavakat, ezek egyike sem hárombetűs, és szerintem az it és a that a legkevésbé sem angolos.

Hogy, mivel, mikor, mi, akkor, de előtt vessző, mi lehet két szó, nem tudom két szó, azt mondanám két szó, mondatkezdés nagy betűvel, ha már angolból ötös vagy, akkor illene az anyanyelvedet és legalább így tudni.

2010. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szóval... én ezzel tisztába is vagyok, és rákerestem neten :) csakhogy az angoltanárom mondta, hogy van még egy megoldása is, amit csak az emeltszintűseknek kell tudni, majd ha kitudom húzni belőle, leírom ide ;) és tudom hogy nagybetűvel kellene kezdeni a mondatot... de itt gépelőtt nekem oly mindegy hogy nagybetű vagy kisbetű, lapon természetesen nagybetűvel kezdem. :)
2010. dec. 20. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd meg, akár privátban is, de ne felejtsd el. El nem tudok képzelni semmilyen megoldást, szerintem a tanárod nagyot mondott vagy téved. Egyébként ha bármilyen megoldás lenne, az benne lenne a megoldókulcsban.
2010. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!