SOS! Segítséget kéérek! (? ) többi lent.


Nem értem ezeket a feladatokat és holnap matek tz:S:SLégyszives ah van időtök rám akkor segítsetek nagyon szépen köszi.A feladatok így hangzanak:ű


Hány kilómétert tesz meg 4 óra 45 perc alatt az a csiga amely 2 óra 30 perc alatt 3 métert halad?Fejezzük ki a csiga sebességét m/s ban és km/h ban is !


Piroska és a farkas versenyt futnak:az nyer aki hamarabb ér a nagymama házához.Piroska 8km/h átlagsebességgel halad,a farkas 10km/h átlagsebességgel.Piroska 22 és fél perc alatt ér oda.

a)Milyen messze van a nagymama háza?

b)Mennyi idő alatt ér oda a farkas?

c)Hány méter előnyt adjon a farkas Piroskának hogy egyszerre érjenek a nagymama házához?


2010. dec. 16. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

elsőnél számold ki, hogy hány métert (centit) halad 1 perc alatt aztán szorozd meg a kapott eredményt annyival, h kijöjjön a 4h 45perc


másodikhoz meg a v=s/t összefüggést alkalmazd

2010. dec. 16. 21:05
 2/6 Silber ***** válasza:

1.: 4 óra 45 perc = 285 perc = 17100 s

2 óra 30 perc = 150 perc = 9000 s

9000 s - 3m

17100s - xm

x=17100*3/9000=5,7 m = 5,7*10^-6 km

v=3/9000=1/3000 m/s = 9,2593*10^-5 km/h


2.:

8 km/h=2,5 m/s

22,5 min =1350 s

10 km/h=2,7778 m/s

a, s=v*t= 2,5*1350=3375 m =3,375 km

b, t=s/v=3375/2,7778=1215 s=20,25 min

c, t(piroska)-t(farkas)=1350-1215=135 s

s=v*t=2,7778 * 135=375 m


Mellesleg ez nem fizika?

2010. dec. 16. 21:16
 3/6 A kérdező kommentje:
azt is írjátok hogy miért számoljam úgy.
2010. dec. 16. 21:24
 4/6 A kérdező kommentje:
meg valami sorrendet hogy miért azt kell először stb naon hülye vok amtekból :/
2010. dec. 16. 21:24
 5/6 Silber ***** válasza:
Aha, parancsolgatni a kutyának parancsolj. Nekem nem. Elég, hogy megoldottam neked. Ha elvégezted az ötödiket, akkor fel kell ismerned a műveleteket.
2010. dec. 17. 17:25
 6/6 A kérdező kommentje:
te mit ugatsz? szerintem szépen kérdeztem te f@aszfej...r*hadt cs*cska g*eci..
2010. dec. 19. 19:13