Közgazdászok! Valaki otthon van mikroükonómiában?


Erről a feladatról lenne szó:


Egy fogyasztó kötvényt akar venni,melynek névértéke 250e Ft.Az éves kamat a névérték 10%-a.A piaci kamatláb 20%.A kibocsátó vállalat a kötvényt 3 év múlva névértéken visszavásárolja.


a;Ha a kötvény árfolyama jelenleg 182e Ft,akkor megéri-e megvásárolnia?


b;Mennyit ér ilyen feltételek mellett a kötvény a fogyasztó számára?


a; válasz:Igen,mert a nettó jelenértéke pozitív és nagyobb,mint 10e Ft.


De akárhogyan számolok PV megy NPV képletekkel sehogy sem akarnak ezek az értékek kijönni.

b;válasz:197,3e


2010. dec. 16. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:
-ü helyett ö :)
2010. dec. 16. 15:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nekem inkább tűnik vállalati pénzügynek mint mikrónak:) Szóval a és b kérdés összefügg, mivel a jelenértéke 197,3 ezért nyilván megéri neki 182 ért megvenni. A PVt így kapod:25/1.2+25/(1.2^2)+275/(1.2^3) NPV=197.3-182=15.3
2010. dec. 17. 14:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Uhh,köszi,de nem teljesen világos.Az a és b válaszokban leírtak nem adottak,azt nekünk kell kiszámolni.
2010. dec. 17. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de úgy gondoltam, hogy először számolod ki őket, és utána válaszolsz a kérdésekre:) Tehát miután kiszámoltad a b-t úgy ahogy leírtam, azután mindkettőre fogod tudni a választ. Ezeket részleteztem az utolsó két sorban. A 182 meg megvolt adva a feladatban. (Tehát az a) kérdésre a válasz az NPV, ami nagyobb mint 0, tehát megéri megvenni, a b meg a PV, amire ugyanaz jön ki, mint amit megoldásként írtál)
2010. dec. 18. 01:55