Mit rontottam el? Ha jó, akkor hogyan tovább?


[link]


a= 45

b= 18

c= -47


Ez így jó?:)


2009. jan. 21. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

az elejéről biztosan kimaradt az a feltétel, hogy egyik nevező sem lehet nulla. azaz: 9x^2-1 ; 3x-1 ; 3x+1 nem lehet nulla. ezeket fel kell írni, mert ha a végn olyan eredmény jön ki amikkel ez nulla, akkor az nem jó megoldás.


a levezetés jó, de b=-18


másodfokú megoldóképlet be kell rakni és megnézni, hogy nem jön-e ki olyan eredmény, amit az elején kizártunk.

2009. jan. 21. 20:21
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. jan. 21. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti sorban rontottad el. A bal oldalon kivontál 8-at, de a jobb oldalon hozzáadtál. Vigyázz az előjelkkel!

(matek tanár)

2009. jan. 21. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:

És a 18x-et is kivontad, pedig -18x-et kellett volna kivonni, tehát 18x-et hozzáadni.

Így nézne ki:

45x2+18x-63=0

2009. jan. 21. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok:

osztod 3-mal

15x2+6x-21=0

(-6+36)/30=1 az egyik gyök

(-6-36)/30=-42/30= -7/5 a másik gyök

2009. jan. 21. 22:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 22. 15:51