Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon kellene a segítség!...

Nagyon kellene a segítség! Matek (geometria)?

Figyelt kérdés

Adnátok linkeket, vagy elmagyaráznátok?

Hogyan kell 120°,60°,90,45,30,15° szögeket megrajzolni?

Meg pár fogalom definíciója: párhuzamos, egybevágó, sík, középvonal, magasság, felezőpont, magasság... Melyik ezek közül felezi pontosan a szakaszt/egyenes... Meg az egybevágóságról (SZOO,OSZO,SZOSZ,OOO tételek)

Tudom sokat kérek, de nagyon kellen a segítség!!! Előre is köszönöm :/


2010. dec. 13. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Google!!!

Csak beírod és tádámm már ki is adja:)

2010. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem konkrét oldal kellene, ami evvel foglalkozik... :)
2010. dec. 13. 15:55
 3/7 anonim ***** válasza:
www.realika.educatio.hu
2010. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy oldalt, em köszi xD...
2010. dec. 13. 16:21
 5/7 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is nagyon köszönöm :)
2010. dec. 13. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:

120°

Rajzolsz egy kört, és annak a sugarát kétszer felméred a kezdőponttól. (sugár=amennyire kinyitottad a körződet, hogy megrajzold a kört)


60°

Rajzolsz egy kört, majd egyszer méred fel a sugárt (gondolom rájöttél, hogy a sugár hosszal folyamatosan 60 fokokat szerkeszthetsz).


90°

90°=60°+30°, Magyarul kétszer felmérsz 60°-ot, és az egyiket elfelezed.


45°

egyszer felmérsz 60°-ot, majd azt megfelezed. Az 30°+30°lesz, és az egyik 30°-ot megint megfelezed, így lesz 30+15, vagyis 45°.


30°

60°-ot egyszer megfelezed.

15°

60 fokot megfelezed, majd a 30 fokot megfelezed.


Párhuzamos: A két egyenes egymás mellett van, és irányuk ugyanaz, vagy ellentétes.

Egybeeső: A két egyenes egybeesik, hát mit lehet magyarázni róla. Egyben vannak, ugyanott van az egyik, mint a másik.

Sík: Két koordinátával meghatározhatunk benne minden pontot, nem térbeli.

Középvonal: Ezt igazából nem tudom, elég régen volt már...

Magasság: Háromszögnél például az egyik szögből a szöggel szemközti oldalra húzott, a szemközti oldallal derékszöget bezáró szakasz.

Felezőpont: Két pont által meghatározott egyenesen egy olyan pont, amely a két ponttól egyenlő távolságra van.


SZOO OSZO SZOSZ OOO ezek mik?


Rám azért ne hagyatkozz, tényleg nézz utána guglin.

2010. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát a SZOSZ(szög oldal szög tétel... egszerűen SZ-szög, O-oldal)

2010. dec. 13. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!