Négyzet alapú gúla. M= 20 cm, b= 32 cm. Térfogat, felszín =?

2010. dec. 11. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

csapd fel a négyjegyű függvénytáblázatot, ott kell lennie a megoldóképletnek!

mondjuk mi azt se tudjuk hogy az a két szám micsoda;P

2010. dec. 11. 15:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Felszín: Határoló lapok területének összege, tehát az alaplap(négyzet) területe plusz a palást(háromszögek) területe. T=Talaplap + Tpalást= a*a + 4*[(a*ma)/2]


Négyzet területe: T=a*a

Háromszög: T=(a*ma)/2 ahol is az ma, az a oldalhoz tartozó magasság itt éppen az M=20cm jelenti ezt a mgasságot.


Az a oldalt ki kell számolnod. Ezt úgy tudod megtenni, hogy egy részháromszöget keresel. Ez egy derékszögű háromszög melynek egyik oldala M, másik oldala b, harmadik odlala pedig a/2.(Ezt rajzold le felfogod ismerni)


Ebből kitudod számolni az A oldalt, pitagorasz tétellel (a^2+b^2=c^2) itt ez úgy néz ki, hogy: 20^2+(a/2)^2=32^2, megoldod a-ra az egyenletet.


Így már megvan minden adatod.


A gúla térfogata:

V=1/3*(Talaplap*M)

ami itt úgy néz ki, hogy:

V=1/3*[(a*a)*M]


Így minden megvan amit kértél.


Nem vagyok benne biztos, mert már régebben tanultam, de azért remélem segítettem valamit, ha elrontottam valamit remélem kijavítanak az utánam hozzászólók.

Majd írd meg sikerült-e.

Sok sikert!

2010. dec. 11. 22:25