Mi a 72 és a 45 legnagyobb közös osztója?

2010. dec. 9. 20:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreírtam, 72 és 42!!
2010. dec. 9. 20:43
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Na hát ezt igazán kiszámolhatnád magadtól.
2010. dec. 9. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Felbontod primtenyezokre(primtenyezok azok, amik mar tovabb nem bonthatok, csak onmaguk es az egy az osztijuk, tehat pl a 2, 3,5,7...Az 1 nem az!) mind a ket szamot.

Tehat a 72=3^2*2^3 , a 42=3*7*2.


Legnagyobb kozos tobbszoros: azon primtenyezok szorzata,ami mindket szam felbontasaban szerepel, es a legkisebb hatvanyon kell nezni. Tehat itt a 3 es a 2 szerepel, akkor ennek a szorzata lesz a legnagyobb kozos osztod.

2010. dec. 10. 09:11