1kg só előállításához hány gramm nátriumra és hány gramm klórgázra van szükségünk?

2010. dec. 7. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

1 mol NaCl - 23+35,5=58,5g

58,5 g NaClból 23g Na és 35,5 g Cl

Tehát:

58,5 g NaClban --- 23g Na

1000 g NaClban --- x g Na

x/23=1000/58.5

x=368g Nátrium

1000-368=632 g Klór

2010. dec. 7. 20:30
 2/6 anonim ***** válasza:
23+35,5=58,5 1000/58,5=17,09 mol. Mindegyikből 17,09 mol kell! Természetesen pontosra nem jöhet ki a századok miatt.
2010. dec. 7. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel az elsőnél.
2010. dec. 7. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jöhet ki 368! 393 és 607 a helyes!
2010. dec. 7. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, számolási hibát véthettem, mert nem volt nálam számológép és fejben próbáltam, kisebb-nagyobb sikerrel:) de a megoldásmenetem jó..
2010. dec. 7. 22:01
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon szépen köszönöm:) megy a zöld kezecske mindenkinek :)
2010. dec. 7. 22:33