-9z+5-2z
Van ilyen táblázat ha nem tévedek. Mikor leírja hogy ekkor meg ekkor kivonni vagy összeadni kell. Jó lenne ha ezt is leírnátok. Köszi
2010. dec. 7. 19:36
1/5 anonim válasza:
Ez a feladat hiányos! Hát nem értem a kérdést...
-11z+5= bakfütty?
2/5 anonim válasza:
Elvileg összevonni kell, de csak olyanokat tudsz összevonni, amelyeknek azonos a változójuk.
Pl.: 5n-12n=-7n
5n-7x= nem lehet kiszámolni
5j+4j=9j
Ha komplett műveletsorod van, akkor ki kell keresni az azonos változójúkat, és össze kell vonni őket.
Pl.: 7x+3-4j-3x+2+8j= 4x+5+4j.
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm erre voltam kíváncsi. Ugye ez a +4j úgy jött ki, hogy ha nem azonos az előjel akkor kiteszük nagyobbnak az előjelét és kivonjuk egymásból. Tehát ha nem azonos az előjel mindig kivonás van. Ha azonos az előjel akkor pedig mindig összeadás? Akkor is összeadás van mikor mínusz mínsuz van a szám előtt?
2010. dec. 7. 22:16
4/5 anonim válasza:
Igen, így van, ahogy írod, de ezek egyike sem összeadás, és nem kivonás, hanem összevonás, rendezés.
5-11z
5/5 anonim válasza:
Ha például -22-30 van, akkor -52 az eredmény.
Ha -22+30, akkor +8 (Kivonjuk a kivonandót, a kissebbítendőből.)