Az lenne a feladat, hogy adjuk meg, hogy sin3x=cos3x milyen intervallumonként egyenlő. Légyszíves aki megoldást ír, az vezesse le, hogy azt hogy kapta meg! Köszönöm.2010. dec. 7. 01:42
1/5 anonim válasza:
felrajzolod a szinusz és koszinusz függvényeket:
látod h hol metszik egymást:
pi/4-nél 5pi/4-nél 9pi/4-nél...
ebből kikövetkezteted hogy pi periódusonként metszik egymást (tehát ott egyenlőek) tehát
sin(3*pi/12+k*pi/3)=sin(3*pi/12+k*pi/3)
ahol k egész szám
tehát x=pi/12+k*pi/3
vagy fokokkal x=15°+k*60°
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Esetleg tudnál segíteni mégegyben? Az a feladat, hogy milyen ß esetén lesz u1(0;-10)és u2(2;ß) vektor párhuzamos egymással?
2010. dec. 7. 02:30
3/5 anonim válasza:
biztos h így van a feladat?
asszem ennek így nincs megoldása, bár lehet csak hülye vagyok most hozzá
4/5 anonim válasza:
03:18
Igen, most az vagy, mivel sin45°=cos45°
Ezért csak a 45-öt kell elosztani 3-al, ami 15, ahogy az előző is írta.
5/5 anonim válasza:
sin3x = cos3x
sin3x/cos3x = tg3x = 1 => 3x = 45 => x = 15