Deklon kérdése:

Hogyan kell az alábbi kémiai feladatot megoldani?


Íme: Készítsünk 250 ml 0,1 mol/l -es sósav oldatot 37m/m%-os sósavból. Meg van adva sűrűség ami 1,185 g/cm3, moltömege 36,5g/mol. A kérdés hogy hány ml sósav kell a készítéshez?

Nagyon szívesen venném ha valaki segítene! Köszi előre is!


2010. dec. 6. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 0,77 ml jött ki.
2010. dec. 6. 22:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) De az eredmény 2,08 ha igaz csak nem tudom hogyan jutottak el odáig:)
2010. dec. 7. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
és letudod írni,h ogy ellenőrízzem magam?
2010. dec. 7. 17:47
 4/4 A kérdező kommentje:

1000ml oldat.....0,1 mol

250ml HCL.....x

X= 250*0,1/100=0,025 mol HCL van 250 ml 0,1 mol /l sósavoldatban

ρ = m/v 1185 =36,5/v v=1185/36,5 v =32, 46 mol van egy liter HCl-ban

37m/m %

100g- oldatban .....37 g HCL

1000g oldatban.......x

X= 0,37 g HCL

1 liter tömény sósavban 1185 g HCL van (l átváltva ml) 1l HCL ban 1185/36,5= 32,46 mol HCL van

37m/m% sósav estén 1 l-ben 32,46*0,37=12,01mol HCL van

0,025 mol HCl-hez kell: 1000/12,01*0,025= 2,081 ml 37 m/m% - os HCL

Igazából valaki így oldotta meg de nekem érthetetlen :(((

Kíváncsivá tettél hogy neked hogy jött ki a 0,77 ?

2010. dec. 8. 15:35