Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a magázódás?

Figyelt kérdés
Az 1600-as évekbeli drámákban (Molière, Racine), sokan magázódnak, de van aki tegez valakit. Van erre valami szabály, h kinek kit illik magáznia és ki kit tegezhet?
2010. dec. 2. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mig gyerek vagy, felnotteket magazod. Fiatal az idosebbet magazza.

Csak a haverokat, ismerosoket tegezed mire Te is felnott leszel. En igy tanultam.

2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első jól írta.

Mindig nagázni illik az idősebbet. Csak akkor tegezheted,ha az idősebb erre felszólít.

Ma divat a fitalok között,hogy ismeretleneket is tegeznek,ha hasonló korúnak vélik. Ez az illemszabályok szerint nem helyes. Különösen illetlen,ha egy 18-20 éves letegez az üzletben stb. egy idősebb valakit.

2010. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oh nem nem a mai szokásokra akartam rákérdezni, azt magam is ismerem:)

az 1600 évekbeli szokásokra lennék kíváncsi:)

2010. dec. 2. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de szerintem kb úgy van mint manapság annyi kivétellel, h a társadalmi rang fontos volt, ezért egy alacsonyabb származású embernek magáznia kellett egy akár gyereket is ha felette állt a származása miatt. (de ne vedd készpénznek amit mondtam)

Ja és a film alapján nem biztos, h érdemes következtetéseket levonni, ki tudja h mennyire jártak utána a dolgoknak.

2010. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh, nem filmet láttam, hanem drámaírók műveit olvastam, akik abban a korban éltek. De szerintem igazad lehet a rangokkal.
2010. dec. 2. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!