Fizika házi feladat? Nagyon fontos!


Fizika sajnos nem az erősségem, három 1-est szereztem már, és ki szeretném javítani, amire itt a lehetőség.. Kérlek segítsetek!


A sárgaréz a vörösréz és a cink ötvözete. A 39%-nál kevesebb cinket tartalmazó sárgaréz jól önthető, és hidegen megmunkálható. Legfeljebb mekkora az ilyen sárgaréz sűrűsége, ha a cinké 7,14 g/cm3 ; a vörösrézé pedig 8930 kgm/m3?


Sűrűséggel kapcsolatos. SOS! Holnapra kell :(

Örök hála, aki megoldja, és le is írja! Köszönöm szépen a segítséget.


2010. nov. 30. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

ez ilyenkor tömegszázalék szokott lenni, ugye? Mert akkor kezdjük el úgy, hogy legyen 1000g ötvözet.

Ehhez kell: m(Zn)=1000g*0,39=390g cink (maximálisan).

Kell hozzá réz is, mégpedig annyi, hogy kiadja a 100%-ot, azaz:100%-39%=61%. Az előzőhöz hasonlóan akkor kiszámoljuk az m(Cu)-t.

Utána ki kell találni, hogy külön külön mennyi a térfogatuk, ehhez kell majd a V=m/ró képlet.

V(Zn)=390cm3/7,14g/cm3=54,62cm3.

Ugyanígy lesz a rézre is, csak itt vigyázz, mert a rót kg/m3-ben adták meg, abból úgy lesz g/cm3, ha elosztod ezerrel.

A két térfogatot összeadjuk (elegyítésnél ugyan nem biztos, hogy simán összeadódnak a térfogatok a való életben, sőt, általában pont nem), de ettől most eltekintünk.

Szóval akkor most van egy össztérfogatunk, és az a kiindulás, hogy összesen 1000g fémet használtunk fel. A kettőből már ki kell jöjjön valami sűrűségféle, igaz? (Nekem 8,14g/cm3 lett, persze el is számolhattam.)

Sok sikert, jó számolást.

2010. nov. 30. 18:15