log (x+1)=0
5
Az 5 indexben van.
2010. nov. 29. 17:01
1/11 A kérdező kommentje:
plusz még.
log 1/8 alap(4-x)=-1/3
Remélem érthető:S
2010. nov. 29. 17:06
5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Ha tudtok még segítsetek légyszíves néhányban.
2010. nov. 29. 17:23
6/11 anonim válasza:
Magyarázat: Közös Log alapra kell hozni, ami után marad az 5^0. Ha megtanultad a hatványozási szabályokat, akkor tudod, hogy bármely szám 0. hatványa 1.
A másik feladatnál azért 8 a 3. gyök alatt, mert a mínusz kitevő miatt az 1/8-ból lesz 8, a 3. gyök meg azért, mert a számláló a belső kitevő, nevező a külső.
7/11 A kérdező kommentje:
log125 alap(2x+5)=1/3
logx-2 alapú (5-x)=1
logx+3alapú(2x+8)=1
logx alapú (x3on+x2on-9x+14)=3
logx+1 alapú(x3on+3x2on+4x+2)=3
log3alapú(1+log2alapú(1+3log3alapúx))=1
2010. nov. 29. 17:28
8/11 A kérdező kommentje:
a szabályokat tudom, csak nem mindig tudom alkalmazni. Az a baj, hogyha látom, a megoldást akkor tudom a feladat menetét, de megoldás nélkül sajnos nem:S
2010. nov. 29. 17:29
9/11 anonim válasza:
"Az a baj, hogyha látom, a megoldást akkor tudom a feladat menetét, de megoldás nélkül sajnos nem:S".
Komolyan azt várod, hogy ezt bevegyük?:D
10/11 anonim válasza: