Hülye vagyok a matekhoz? Hogy kell ezt megoldani? A 0 miatt nem értem.


log (x+1)=0

5


Az 5 indexben van.


2010. nov. 29. 17:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

plusz még.

log 1/8 alap(4-x)=-1/3


Remélem érthető:S

2010. nov. 29. 17:06
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

5^0=1

1=x+1

x=0

ha mindenigaz.

2010. nov. 29. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 29. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 29. 17:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Ha tudtok még segítsetek légyszíves néhányban.
2010. nov. 29. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarázat: Közös Log alapra kell hozni, ami után marad az 5^0. Ha megtanultad a hatványozási szabályokat, akkor tudod, hogy bármely szám 0. hatványa 1.

A másik feladatnál azért 8 a 3. gyök alatt, mert a mínusz kitevő miatt az 1/8-ból lesz 8, a 3. gyök meg azért, mert a számláló a belső kitevő, nevező a külső.

2010. nov. 29. 17:25
 7/11 A kérdező kommentje:

log125 alap(2x+5)=1/3


logx-2 alapú (5-x)=1


logx+3alapú(2x+8)=1



logx alapú (x3on+x2on-9x+14)=3


logx+1 alapú(x3on+3x2on+4x+2)=3


log3alapú(1+log2alapú(1+3log3alapúx))=1

2010. nov. 29. 17:28
 8/11 A kérdező kommentje:
a szabályokat tudom, csak nem mindig tudom alkalmazni. Az a baj, hogyha látom, a megoldást akkor tudom a feladat menetét, de megoldás nélkül sajnos nem:S
2010. nov. 29. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"Az a baj, hogyha látom, a megoldást akkor tudom a feladat menetét, de megoldás nélkül sajnos nem:S".

Komolyan azt várod, hogy ezt bevegyük?:D

2010. nov. 29. 17:47
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezekből elvileg mindet meg kellene tudnod oldani.

2010. nov. 29. 17:49
1 2