Hogy lehet ezt a feladatot egyszerűen megoldani?

Mekkora a 2 hatványkitevője az első 100 pozitív egész szám szorzatának törzstényezős felbontásában?
2010. nov. 28. 15:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Van 100/2=50 páros szám, ezek adnak 50-et a kitevőbe (legalább).


Van 100/4=25 4-gyel osztható szám, ezek adnak még 25-öt a kitevőbe (legalább).


Van [100/8]=12 8-cal osztható szám, ezek adnak még 12-t a kitevőbe (legalább).


Van [100/16]=6 16-tal osztható szám, ezek adnak még 6-ot a kitevőbe (legalább).


Van [100/32]=3 32-vel osztható szám, ezek 3-at még a kitevőbe (legalább).


Végül van 1db 64-gyel osztható szám, ez ad még 1-et a kitevőbe.


Tehát a 2 kitevője: 50+25+12+6+3+1= 97 lesz.


/Gondold végig, hogy miért helyes ez a számolás.../

2010. nov. 28. 17:22