Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ajánlanátok vmi jó témát egy...

Ajánlanátok vmi jó témát egy biológia projectre?

Figyelt kérdés
Érezzségizek belőle és kell csinálni egy projectet, de nem tudom mit csináljak. Kaptunk pár tippet, de azok nem olyanok, amik engem nem érdekelne. Jobban szeretem az olyanokat, amikhez kutatni kell, esetleg mikroszkópozni, vagy tenyésztetni/termeszteni vmit:) Ilyen feladatot nem tudtok?:) Ha igen, megköszönném
2010. nov. 27. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Terjeszd el újra a pestist és írd le, hogy mi történik!
2010. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó ötlet:) de szerintem a tanárok nem díjaznák:D
2010. nov. 27. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor hagyj egy sajtot megrohadni és írd le a változásokat. (Pl. milyen baktériumokat látsz, mennyit...)
2010. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez már jobb és megvalósíthatónak tűnik:) Azért jöhetnek még ötletek, h legyen miből választani:D
2010. nov. 27. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Dr. Mengele válasza:



Végezz ikreken kísérleteket.

2010. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan is érdekelne, mint van az az új játék (botanika a neve: [link] és hogy vmi hasonlót csinálnék, vagyis ültetnék növényt vagy mittudomén:)
2010. nov. 28. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Aztán ugyan hogy állapítaná meg, hogy milyen baktériumok meg gombák jelennek meg egy darab sajton?...


Amúgy ültess babot. Többet. És különböző körülmények között tartsd őket, és vizsgáld meg melyik hogy növekedik.

De ez annyira elcsépelt szar, hogy neten is biztos találsz róla vmit...


Inkább keress vmi érdekesebbet:

- Ha van a családban/ismerősök között vmi "érdekesebb" betegség (cukorbetgség, Parkinson kór, epilepszia, tejcukor érzékenység stb), akkor írhatnál arról.

- Csinálj vmilyen kérdőívet az iskoládban és elemezd ki.

Pl. fogamzásgátlás, dohányzás, mit tudnak a drogokról, mit tudnak a szűrővizsgálatokról...

- Ha mikroszkópozni akarsz, akkor hiper- és hipoozmotikus közeg hatása a növény sejtjeire (azt hiszem ilyet hagymával csináltunk). Írhatsz benne a növények vízfelvételéről, az ozmózisról, hipoozmotikus és hiperozmotikus folyadék fogalma, lerajzolhatod, hogy mit láttál a mikroszkópban, mi ennek az oka stb.

2010. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!