Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi könyvek közül...

Az alábbi könyvek közül melyeket ajánlanátok leginkább BIOLÓGIA EMELTre való felkészüléshez?

Figyelt kérdés

Panemsulis könyvek

Sebőkné Orosz Katalin:Biológia érettségi 3 – Esszé típusú feladatok az emelt szintű írásbeli

Szerényi - Fazekas: Biológia I-II.

Mándics Dezső - Dr. Molnár Katalin -Biológia

Juhász Katalin -Vargáné Lengyel Adrien-130 tétel biológiából emelt szint-szóbeli

Mozaik (Biológia érettségire készülőknek 1-2)


2011. jún. 21. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mozaik vagy Panemsuli, és mellé A sebőkné féle könyv.
2011. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Szerényi, a Sebőkné és a Juhász a legjobbak. :) Bár inkább az utolsó kettőt ajánlanám, mert azok kiegészítik egymást. Írásbeli - szóbeli, tudod. :)
2011. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hááát ez jó kérdés. Akkor mondjuk a mozaik és szerényi kombináció lenne a legjobb. És csak 1 kiegészítő könyvet veszek, mert nekem minden megvan még tanároktól, ha akarod átküldhetek pár dolgot emailen :) igaz nincs minden gépen, mert pl a sejtbiológia kézzel van írva, de van minden egyéb, ha kell valami.
2011. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hehe, eddig egyik vélemény sem egyezik:)) azért köszi.

utolsónak: ha megtennéd akkor elküldenéd?totoo2@citromail.hu

köszönöm:)

2011. jún. 21. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor részletezem:

Panemsulis: Jókat hallottam róla, én nem használtam. Állítólag a követelményrendszer alapján készült, elég tömény, de jó.

Sebőkné: Nagyrészt ebből tanultam szóbelire, ami max pontos lett.

Szerényi-Fazekas: Nagyon jó könyv, nekem megvan, ebből tanultam írásbelire. De csak olyannak ajánlom, akinek sok ideje van, és érdeki a biológia. Ha csak az érettségire akar vki felkészülni, akkor iszonyatosan sok, és mellette drága is.

Mándics: Nem ismerem.

Juhász: Nem ismerem.

Mozaik: Szintén sokan dicsérik. Osztálytársam ebből készült, mert a különtanára ajánlotta. Viszont úgy tudom nem ebből a kétkötetesből, hanem a 3 vagy 4 kötetesből, amit gimiben használnak. Utána kell nézni, mert mozaikosból van egy csomó féle...

2011. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20:54-es vagyok. Ha minden igaz , elment :)
2011. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia.

én személy szerint az erdeti mozaikosokat ajánlom,ami nem ez az új kiadvány ami az érettségizőknek van..az sztem nem lehet elég részletes.a másik jobban tágítja a látókörödet a biosz területén.

aztán én még két kötetét tanultam meg a régi-régi fehér szerényis könyveknek,amik a lehető legjobb tudást nyújtották a középiskolai biológia bizonyos területein..

és amit nem említettél....ötösöm lesz genetikából. ne vedd meg,könyvtárból bőven elég...idén is volt 11-12pontért genetika,amin sokan elvéreztek.

95 százalékos lett a vége a biosz emeltemnek.első nekifutás..és ha rám hallgatsz,akkor az összes biológia oktv feladatot oldd meg a nyáron.

2011. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Én most érettségiztem bioszból és én is Mozaikosból tanultam (a gimisből, az 3 kötetes) Abból figyelj, mert a 9.-es az általános iskolás anyag, szóval csak a 10-11-12 kell érettségire. Ha megveszed vagy kiveszed, szólni kell, hogy gimiset adjanak, mert ahogy egy előttem szóló is írta, többféle van belőle. Viszont mindenképp érdemes jól átnézni a 9.est is, mert nagyon egymásra épülnek az anyagok. Egyébként abból a szempontból is jó a Mozaikos, hogy külön van benne választva az emelt szintű anyag a középszintűtől (az emelt apró betűkkel van írva). Nekem azért is nagyon tetszett, mert érthetően, de mégis nagyon szakszerűen írja le a dolgokat, és nagyon igényesek az ábrák, képek is benne (rájöttünk, hogy a legtöbb anatómiai atlaszból való).


Sikeres felkészülést és minden jót! :)

2011. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!