Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítessz angolban? MULTIDŐ!

Segítessz angolban? MULTIDŐ!

Figyelt kérdés

7.es vagyok, és 5ben tanultuk a multidőt..sajnos kb. az egészet elfelejtettem , és most váltottam sulit, itt meg az..hát hagynemondjakjelzőt... épp a házit csinálom , mert hétfőn van angol , és az a feladat,hogy egy dot szövegbe be kell helyetesíteni a zárójelbe lévő szavakat, MULTIDŐBE!

a szavak a következők:

no want

not be

not like

decide

give

go

be

choose

buy

carry

get on

not be

sit

stand up

happen

drop

leave

not know

be


Valaki segitene nekem át tenni ezeket multidőbe? NAGYON FONTOS LENNE.

hétfőn megyek angol korepra, hogy elmagyarázzák nekem , de a leckét meg kell csinálnom , ugyhogy lécci aki tudja az segítsen.

tudom hogy kicsit buta kérdés, ez van, de meg kell csinálnom.

csak értelmes válaszokat lécci.

12,5l


2010. nov. 26. 13:51
 1/6 A kérdező kommentje:

*itt meg az angol tanár.... háthagynemondjakjelzőt..

bocsi a hibákért:/.

2010. nov. 26. 13:52
 2/6 A kérdező kommentje:
*adott szöveg
2010. nov. 26. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

did not want

wasn't/weren't

didn't like

decided

gave

went

was/were

chose

bought

carried

got on

wasn't/weren't

sat

stood up

happened

dropped

left

didn't know

was/were

2010. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm <3

:)

2010. nov. 26. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Na édesem, elmagyarázom, ha megköszönöd.

A létige (to be) múlt ideje: was illetve were. Pontosabban: I was, You were, He/She/It was, We were, You were, They were. Ez tehát a voltam, voltál stb. Pl te ott voltál: You were there. Kérdése szórendcserével: Were you ...?, tagadása wasn't illetve weren't. Ennyit a létigéről.

A többi ige vagy szabályos vagy rendhagyó. A szabályos igék múlt ideje, vagyis 2. alakja -ed, -e végű igénél csak -d végződésű. A fenti listából ilyen a like-liked, want-wanted és a decide-decided. Ha egy egyszótagú szó végén egy magánhangzó és egy mássalhangzó van (=csak egy), a mássalhangzó megkettőződik, a fenti listából: drop-dropped.

A rendhagyó igék (irregular verbs) listáját megtalálod a könyved végén, azokat be kell magolni. Give-gave, go-went, choose-chose, buy-bought, get-got, sit-sat, stand-stood, leave-left, know-knew stb

A tagadó mondatokban didn't + 1. alakot (ez maga az ige)használunk, a fentiek közül didn't leave, didn't want, előtte persze az alany, aki végezte illetve nem végezte a cselekvést.

Kérdő mondatokban szintén a did a segédige 1. alakkal, a mondat szórendje: kérdőszó (ha van) - segédige - alany - főige, pl Where did you go? What did she see? Amint látod, itt személyek szerint nincs eltérő alak.

És hogy mikor használjuk az egyszerű múlt időt (Past Simple)? Ha a múltban egy adott időben akár egyszer, akár ismétlődve történt egy cselekvés. Pl Yesterday I dropped a vase=Tegnap elejtettem egy vázát. Last year we went to a different school. Tavaly egy másik iskolába jártunk.

Remélem, kielégítő a magyarázat és nem kell kivárnod a hétfőt. Cserébe a lécci-t ezen az oldalon felejtsd el, ugyanis ide nem csak 16 alattiak járnak, a múlt időt ird külön szóba és hosszú ú-val, csakúgy, mint az úgy szót, a segíteni-t pedig hosszú í-vel.

2010. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. nov. 27. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!